BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Още 17 с COVID-19 в Старческия дом на Кенана. 78 новозаразени и трима починали в Хасковско

Още 17 души в Дома за възрастни хора на Кенана в Хасково са с коронавирус, съобщават от областния оперативен щаб.

Става въпрос за шестима от персонала и 11 домуващи. Това показва изследването на втората част от хората в дома. По-рано бяха открити още 23 заразени, а един почина.

Общо случаите за денонощието в Хасковска област са 78, трима са починали, а 7 са оздравели. 48 от новозаразените са в община Хасково, Димитровград – 14, Харманли – 5, Свиленград – 5, Тополовград – 2, Любимец – 2, Симеоновград – 1, Стамболово – 1.

Починали са мъж на 65 години от община Хасково, диагностициран на 10 декември, с диабет, жена на 67 години от община Димитровград, диагностицирана на 24 ноември, за която в системата все още не са въведени придружаващи заболявания и мъж на 76 години от община Свиленград, диагностициран на 20 ноември, със сърдечно заболяване.

Случаите на коронавирус, потвърдени в област Хасково към момента, са 3 522. Общо хоспитализираните с потвърден PCR тест, въведени в Единната информационна система, са 177. На домашно лечение са 1 618, починали са 186, а оздравелите са 1 541.

Два от установените случаи, съобщени през изминалите дни, са прехвърлени по местоживеене, поради което в Единния информационен портал е настъпила корекция.

2 042 са новозаразените в страната при направени 6 825 теста. 143 са починали, а оздравелите са 3 218. 6 900 са настанени в болница, като 567 са в интензивни отделения.

Всички новини по темата КОРОНАВИРУС

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!