BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Отново обявиха обществена поръчка за електробуси за 4.8 млн. лв. в Хасково

Общинското дружество „Тролейбусен транспорт“ отново обяви обществена поръчка за доставка на електрически автобуси и монтаж на зарядни станции за тях.

Става въпрос за 5 нови електробуса, 5 станции за бавно зареждане и една за бързо дневно зареждане и оборудване за тях. Прогнозната стойност е 4.8 млн. лв. без ДДС, продължителността на поръчката е 15 месеца, а офертите на кандидатите трябва да бъдат отворени на 30 юни.

Haskovo.info припомня, че поръчката вече веднъж беше прекратена. Това стана след установени нарушения и жалба до Комисията за защита на конкуренцията от „Българска автомобилна индустрия“ ЕАД с искане за отмяна на поръчката. В жалбата беше посочено, че има допусната дискриминация при оценката на един от критериите за възлагане, посочен в методиката за определяне на комплексната оценка на офертите. Посочените в Техническата спецификация алтернативи – един или два тягови двигателя за доставяните електробуси необосновано ощетява онези участници в поръчката, които биха предложили електробуси, задвижвани от един тягов двигател.

Както Haskovo.info писа, договорът за обществения електротранспорт в Хасково беше подписан на 13 декември в екоминистерството. Общият размер на инвестицията е 6 млн. лв., като Оперативна програма „Околна среда“ осигурява 5 млн. лв. Проектът цели подобряване на качеството на атмосферния въздух в община Хасково чрез намаляването на нивата на фини прахови частици и азотни окиси. Срокът за изпълнение на дейностите е 33 месеца.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!